Jak uzyskać pożyczkę online?

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę przez Internet pojawia się wiele pytań, gdyż nie jest do końca zrozumiałe, jak odbywa się zdalna interakcja pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy. Jak uzgodnić transakcję, jakie konkretnie informacje o sobie należy podać, żeby uzyskać pożyczkę i jak w ogóle można otrzymać pieniądze, jeśli nie trzeba będzie ani razu iść do biura organizacji mikrofinansowej.

Jakie informacje o sobie należy podać?

Pożyczkobiorcę interesuje tylko to, czy zwrócisz pieniądze, o które się ubiegasz. Najpierw musi Cię zidentyfikować, obliczyć rating kredytowy i uzyskać szczegółowe informacje o wypłacalności. W ankiecie będziesz musiał podać swoje dane swojego dowodu osobistego i kontaktowe, informacje osobiste, informacje i źródle dochodu i swojej sytuacji finansowej. Niezbędny jest telefon komórkowy, przy pomocy którego można będzie się z Tobą skontaktować, oraz email, na który będą dublowane ważne informacje dotyczące transakcji. Od razu należy wybrać sposób odbioru pożyczki oraz podać dane dla przelewu – numer karty lub portfela elektronicznego, pełne dane konta bankowego, punktu wypłat, w którym będziesz mógł odebrać pieniądze osobiście.

Jak wypełnić wniosek?

Formularz ankiety-wniosku należy wypełnić jak najpełniej – pozwoli Ci to na uzyskanie dodatkowych punktów scoringowych, a pożyczkodawca będzie mógł więcej się o Tobie dowiedzieć i bardziej Ci ufać. Nie warto koloryzować sytuacji lub próbować coś ukryć – prawda szybko wyjdzie na jaw i możesz nie tylko zostać bez pożyczki, lecz także trafić na wewnętrzną czarną listę firm finansowych. Dane dla odbioru środków, dane dowodu osobistego i kontaktowe lepiej sprawdzić kilka razy – w razie błędów i rozbieżności informacje zostaną uznane za nieprawdziwe, co także grozi odmową udzielenia pożyczki.

Jak potwierdzić swoją tożsamość?

Nie będziesz musiał pokazywać dowodu osobistego ani spotykać się osobiście z przedstawicielem pożyczkodawcy. Dlatego organizacje mikrofinansowe od razu proszą od razy o wiele powiązanych informacji, żeby upewnić się, że wnioskodawca rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje. Nie wystarczy po prostu podać w formularzu ankiety internetowej dane dowodu osobistego. Do tej samej osoby musi także należeć podany tam numer telefonu komórkowego i musi ona mieć do niego dostęp. Także portfel elektroniczny, karta, konto bankowe powinny należeć do tej osoby, przy czym wszystkie one otwierane są na podstawie dowodu osobistego lub uzyskują niezbędny status identyfikacji dopiero po sprawdzeniu dokumentów. Inny sposób odbioru środków – wypłata przekazem pieniężnym – przewiduje okazanie dowodu osobistego w punkcie obsługi systemu płatniczego. Oznacza to, że chociaż pożyczkodawca w transakcji online nie widzi samego wnioskodawcy i jego papierów, ale deleguje on dokonanie kontroli innym – bankowi przy otwarciu rachunku lub wyrobieniu karty, elektronicznemu systemowi płatniczemu przy identyfikacji portfela, lub systemowi przekazów pieniężnych przy wypłacie pożyczonych środków.

Jak dokonać transakcji?

Udzielenie pożyczki online odbywa się całkowicie zdalnie. Nawet w celu podpisania umowy nie trzeba nigdzie iść i zwracać się osobiście do pracowników firmy finansowej. Po rozpatrzeniu przez pożyczkobiorcę danych klienta, podjęciu decyzji i przedstawieniu warunków możliwej transakcji, pozostanie Ci tylko potwierdzenie swojej zgody na nie. Podpisać umowę-ofertę można także w formie elektronicznej, przy czym jest to dość łatwe – należy wpisać kod z odpowiedniej wiadomości sms, co będzie stanowiło potwierdzenie decyzji o uzyskaniu środków. Następnie pieniądze także zostaną przekazane pożyczkobiorcy zdalnie – przelewem bezgotówkowym na konto lub kartę, przelewem do portfela elektronicznego, przekazem pieniężnym. Spłacać zobowiązania również można przy pomocy tych samych sposobów zdalnych, bez osobistych spotkań z pożyczkodawcą. Serwis Oblzaim maksymalnie ułatwia zdalną komunikację z firmą finansową. Przy jego pomocy łatwo pożyczysz potrzebną kwotę na najlepszych warunkach i będziesz mógł rozwiązać wszelkie swoje kwestie pieniężne bez problemów i zbędnych formalności.